Джефф Безос представив план по колонізації орбіти Землі

Джефф Безос – засновник торгової площадки Amazon – заявив, що хоче почати будувати орбітальні колонії з кліматом як на Гаваях.

Про це мільярдер розповів на прес-конференції у Вашингтоні.

У 1976 році американський фізик Джерард О’Нілл в своїй книзі “Високий кордон” запропонував модель орбітальної станції, яку потім назвали “циліндром О’Нілла”. Вона являє собою космічну станцію сигарообразної форми, що обертається навколо своєї осі. До її корпусу кріпиться кільце діаметром вісім кілометрів, усередині якого можуть жити люди. Передбачається, що при певній швидкості обертання всередині кільця такого діаметру може досягатися сила тяжіння, яку можна порівняти із земною.

Взявши за основу модель циліндра О’Нілла, глава торговельного майданчика Amazon представив концепт орбітальної колонії, яку він планує побудувати за допомогою своєї аерокосмічної компанії Blue Origin.

Мільярдер заявив, що, хоча будівництво таких поселень входить в його плани, це навряд чи вдасться зробити найближчим часом через недостатній розвиток технологій.

За словами глави Amazon, в колонії зможуть проживати до трильйона чоловік, а архітектура будівель всередині кільця буде нагадувати земну. Клімат в орбітальних поселеннях буде схожий з гавайським, а про землетруси та інші стихійні лиха жителі зможуть забути назавжди.